Аустралијски фудбал

wpe8de8b6d 05

Основна Школа ''Олга Петров'' је по много чему јединствена у Србији. Однедавно, можемо се похвалити још једном занимљивошћу - новим спортом, до сада невиђеним у нашој земљи.

У сарадњи са амбасадом комонвелта Аустралије, ученици наше школе били су у прилици да играју аустралијски фудбал (Australian rules football). Конзул Аустралије за Србију, Бившу Jугословенску Pепублику Македонију и Црну Гору, господин Глен Роберт Морисон, особље амбасаде у Београду, као и чланови удружења Aussie Rules Croatia објаснили су нашим ученицима основе овог занимљивог спорта, након чега су били у прилици да се у њему и опробају. Уживали су у дружењу са гостима, а овај спорт им се толико допао, да су заједно са својим наставницима иницирали увођење аустралијског фудбала као ваннаставне активности.

Надамо се да ће овај спорт заживети и у другим школама, како би постојало још екипа са којима би било могуће организовати надметања у будућности.