3377acc7

''Књига је вреднија од свих споменика и од свих гробница

украшених осликаним стубовима,

јер она сама гради споменике у срцу оног ко је чита''

Египатски натпис из времена Новог царства

О БИБЛИОТЕЦИ

Библиотека наше школе основана је у септембру 1978. године.

Од тада па до данашњих дана у књигу инвентара уписано је  15908 књига. Наравно - многе од њих су расходоване током редовних ревизија књижног фонда.

Тренутно библиотека поседује 7303 књиге.

Од пре две године у новом простору постоји и читаоница са 12 места.

book95ШТА СЕ МОЖЕ ПРОНАЋИ НА ПОЛИЦАМА

- Лектира за све разреде основне школе,

- избор из домаће и светске књижевности за децу,

- научно-популарна литература за децу (енциклопедије, школски атласи разних наука...),

- избор из српске и светске књижевности за одрасле,

- речници, енциклопедије и монографије,

- стручна литература за наставнике из области многих наука.

РАДНО ВРЕМЕ је од 09 до 15 часова сваког радног дана

ЧЛАНСТВО  се стиче уписом у школу и бесплатно је.

4ОСНОВНА ПРАВИЛА:

-          изнајмљене књиге могу се задржати на читању 15 радних дана, лектире по договору и дуже;

-          није дозвољено шарати по књигама, пресавијати или цепати странице, лепити оштећења;

-          у библиотеци се ако је гужва формира ред и не галами се како би свако био што пре услужен;

-          ако ученик не може да пронађе књигу код куће требало би да донесе замену (или исту књигу или лектиру сличне вредности);

-          приликом коришћења читаонице не једе се и не пије за столовима, не галами се и не ометају се запиткивањем они који читају, уче или пишу нешто;

-          не бацају се отпаци на под, не телефонира се и не користи се музика са телефона.

book78УПИСАНИ ЧЛАНОВИ

Има их укупно 711 и то:

- од 1. до 4. разреда 189

- од 5. до 8. разреда 440

- запослени 82

wakengelАПЕЛ ЗА ДОНАЦИЈЕ

Материјална ситуација у школи је већ свима позната.

Ни једна књига није купљена већ пуне четири године.

На срећу, ученици, наставници, родитељи и остали људи добре воље поклањају своје књиге, па се фонд обнавља полако.

И ви можете да нам помогнете донацијом.

Било би добро да прикупимо што више примерака лектира, али и савремених романа, збирки песама и прича за децу, као и дечје енциклопедије из разних научних области.

m2МЕДИЈАТЕКА

У неколико претходних година било је речи о формирању медијатеке у оквиру библиотеке школе, а њен значај био би вишеструк:

- ученицима би били доступни различити савремени материјали за учење (аудио и визуелни) на једном месту;

- наставници би могли у да одржавају поједине часове ослањајући се на савремене техничке могућности како би приближили градиво ученицима;

- и ученици и наставници могли би сами да креирају поједине наставне јединице и прикажу их и другима.

Шта је до сада урађено?

Како није било материјалних могућности да се медијатека технички опреми, за поједине послове коришћен је постојећи рачунар и припадајући монитор, па су неки разреди чак и филм гледали на тако малом екрану.

Постоји двадесетак образовних филмова из области дечје књижевности, књижевности за одрасле и историје прикупљених личним ангажовањем (Д. Драгутиновић) као и неколико DVD издања купљених или добијених на поклон за потребе наставе техничког образовања, информатике и припреме часова за поједини предмете.

DSC00698 1