Матична зграда

Опремљеност школе

У матичној згради се изводи кабинетска настава.

У приземљу се налазе:

• 2 кабинета математике
  • кабинет физике и хемије
  • 2 кабинета српског језика
  • школска библиотека (располаже са 8.645 наслова).
  • кабинет музике и ликовне културе
  • кабинет информатике – дигитална учионица
  • кабинет грађанског васпитања
  • сала за физичко васпитање

На спрату су следећи кабинети:

• кабинет биологије
  • кабинет географије и историје
  • кабинет енглеског језика
  • кабинет руског језика
  • 2 кабинета ТИО-а
  • кабинет верске наставе

У оквиру матичне зграде своје канцеларије за рад имају: директорка школе, секретар школе, шеф рачуноводства, стручни сарадници (педагог, психолог и логопед) и наставници зборницу.

Школа поседује основна учила и наставна средства на задовољавајућем нивоу за несметано обављање наставног процеса.

Oзбиљније опремање кабинета савременијим наставним училима је онемогућено чињеницом да је рачун материјалних средстава школе блокиран већ скоро 4 године.

Дигитална учионица, настала као резултат сарадње са Министарством за информационо и телекомуникационо друштво, првенствено се користи као кабинет за предмет Основи информатике и рачунарства, и кабинет за одржавање часова, за чију су реализацију предвиђена мултимедијална наставна средства.

Намештај којим је школа опремљена је углавном одговарајући, али се веома брзо руинира, па се у том погледу пред наставно особље поставља озбиљан задатак да васпитним радом са ученицима делују у смислу чувања школске имовине.

Захваљујући доброј сарадњи са школама у окружењу, пре две године, обновљен је школски намештај, па је неколико кабинета опремљено мало бољим ђачким клупама и столицама.

Просторије матичне школе греју се на лож уље, а сва подручне зграде на угаљ, осим зграде на Јабучком риту која се греје на струју (ТА пећ).

Поред блокаде рачуна школа је успела да уз помоћ Општине Палилула, у прошлој школској години, адаптира салу за физичко васпитање, обнови фасаду и олуке школске зграде у насељу Глогоњски рит, окречи  зграду на Ковилову, адаптира тоалете у згради на Товилишту...

Наставна средства

Редни број