Бесни Фок

Јесењи пано

У среду, 04. 11. 2015. године смо одлучили да искористимо леп јесењи дан, да се дружимо, кроз игру научимо нешто ново и да уживамо у шетњи.
Топло смо се обукли, наоружали ведрим расположењем и кренули у проучавање природе и промена које јесен доноси.

BesniFokJesen-1

Уживали смо у веселим бојама јесени, шушкању траве под ногама и пријатним сунчевим зрацима. Прикупили смо разнобојно лишће у школском дворишту.

BesniFokJesen-3

BesniFokJesen-5

BesniFokJesen-7

BesniFokJesen-9

BesniFokJesen-11

Кад смо набавили свe што нам је потребно, вратили смо се у учионицу и почели да цртамо, бојимо, правимо чудесне облике од колаж папира и добили смо нови украс за нашу школу!

BesniFokJesen-13

BesniFokJesen-15

BesniFokJesen-17

BesniFokJesen-19

BesniFokJesen-21

BesniFokJesen-23

BesniFokJesen-25

На овом часу смо поновили и песме из српског језика које смо учили, а чија је тема јесен  и карактеристике јесени као нашег омиљеног годишњег доба.

BesniFokJesen-27

Дан здраве исхране

У петак, 16.10.2015. године, у школи смо обележили Дан здраве исхране. Договорили смо се да ћемо тог дана сви заједно здраво ужинати. Потрудили смо се да понесемо разноврсну храну, пуну витамина, здраву, а и укусну. Схватили смо да нам оваква ужина веома прија!

Danzdraveishrane1

Danzdraveishrane2

Danzdraveishrane3

Danzdraveishrane4

Тог дана смо били вредни и направили смо нашу Пирамиду здраве исхране. Правилно смо распоредили одређене намирнице у групе, научили која количина воћа, поврћа, житарица, млека, меса и јаја нам је потребна да бисмо били здрави и лепо расли.

Danzdraveishrane5

Обојили смо цртеже, залепили их на пано и добили диван производ.

Danzdraveishrane6

Danzdraveishrane7

Danzdraveishrane8

Danzdraveishrane9

Danzdraveishrane10

Danzdraveishrane11

Danzdraveishrane12

Дан животиња

У понедељак, 5.10.2015. у школи смо обележили Дан животиња. Ученици су били подељени у пет група које су добиле назив по критично угроженим животињама: Панда, Азијски слон, Тасманијски ђаво, Снежни леопард и Лабуд.

Danzivotinja1

Danzivotinja2

Danzivotinja3

Danzivotinja4

Danzivotinja5

Danzivotinja6

Након изучавања карактеристика одређене врсте животиња, вођа групе је извештавао остале ученике о свему што је његова група научила. Након занимљивог учења ученици су цртали животиње своје групе. Правили смо пано и упознали се са слободама које животињама треба да пружимо, а то су:
- слобода од глади и жеђи;
- слобода од неудобности;
- слобода од бола, повреда и болести;
- слобода од страха, стреса и патње;
- слобода да испољава нормалне облике понашања.

Danzivotinja7

Danzivotinja8

Danzivotinja9

Danzivotinja10

Разговарали смо о позитивним и негативним примерима понашања према животињама из окружења и договорили се да ћемо бринути о животињама.

Danzivotinja11

Danzivotinja12