Select Page

Ђак генерације ОШ „Олга Петров” у школској 2024/2025. године је ученица одељења 8/2 Дуња Демић, заслужено и на понос како Школе и наставника, тако и одељења и одељењског старешине 8/2 Кристине Вукадиновић, својих другара, а пре свега своје породице. Дуња је током досадашњег школовања освојила многобројне награде:

  1. место на Републичком такмичењу из Географије
  2. место на Окружном такмичењу из Географије
    2.место на Општинском такмичењу из Географије
  3. место на Општинском такмичењу из Хемије
  4. место на Општинском тамичењу из Историје
  5. место на Општинском такмичењу из Технике и технологије
  6. место на Општинском такмичењу у Шаху
  7. и 3. место на Општинском такмичењу из Српског језика и књижевности
  8. место на Општинском такмичењу на Музичком такмичењу „Златна сирена“
    Дуња је свестрана ученица која је учествовала и у ваннаставним активностима, хуманитарним акцијама и у ликовној колонији, такође је и члан ђачког парламента.
    Дуња тренира већ четири године Крикет и поред тога што представља нашу школу, она представља и Србију. Тренутно се налази на списку девојака које ће представљати Србију на такмичењу у Софији-Бугарска у периоду од 7.јула до 9.јула 2025.год. и тиме ће се дебитовати за сениорски национални тим.

Постигнути резултати и награде издвојили су Дуњу од осталих њених вршњака и квалификовали је за ђака генерације.
Раме уз раме са Дуњом по броју петица стоје и добитници Вукове дипломе
1.Никола Вукадиновић 8/1

  1. Хелена Филиповић 8/1
  2. Вања Вешковић 8/2
  3. Лука Коларевић 8/2
  4. Алекса Лазић 8/2
  5. Дуња Мишковић 8/2
  6. Лука Рапић 8/2
  7. Урош Танасковић 8/2
  8. Емилија Топаловић 8/2
  9. Селма Шерифи 8/2
  10. Јулијана Минић 8/4
  11. Неда Младеновић 8/4

Оно што сви овде истакнути ученици деле са осталим својим другарима јесте време, енергија, разумевање, (са)осећање, подршка и помоћ и све ово смо навикли да добијамо од наших осмака, те у том смислу међу њима нема разлике.

Свим осмацима желимо пуно успеха и среће у даљем школовању и у животу!