Као и сваке школске године тако смо и ове школске године Дечју недељу обележили низом пригодних активности. Прва недеља  октобра је посвећене деци и сваког дана смењивале су се различите активности. Први дан је био посвећен заједничком дружењу сва четири одељења (у обе смене) . Деца су кредама цртала у школском дворишту. У уторак су деца имала организовано предавање о саобраћају где су уживала у активностима на саобраћајном полигону. Ученици четвртог разреда су уз игру, рецитовање и песму били домаћини предшколској групи деце из вртића ,,Ластавица“ и одржали су приредбу за ученике нижих разреда. Среду су обележила спортска дружења у школском дворишту.Четвртак је био посвећен ликовно -литерарним радионицама посвећеним деци и њиховим правима као и порукама пријатељства. У холу школе постављен је пано на тему ,,Шта детету треба да расте до неба“. Петак је улепшан маскенбалом у коме су у међусмени учествовала сва деца из ,,Мале школе“. Проглашени су победници као и најбоља маска ,,Бака“ (ученица Нина Трајановић 4/1).

Деца и учитељице  су уживала у свим активностима .

8.10.2022.                                              Слађана Мајданац Миличић