У  издвојеном одељењу у Ковилову наставу похађа 19 ученика од  I до  IV разреда у два комбинована одељења.

Са њима раде  учитељице  (I4 и  II Радмила Куколеча  и  III4 и  IV 4   Александра Марић),

наставник енглеског језика Драшко Ешпек и вероучитељ Урош Нишавић.

Током  школске године у циљу очувања здравља највише пажње смо посветили хигијени и поштовању епидемиолошких мера.    Да нам буде топло и чисто брине  наша хигијеничарка , теткица Снежа.

Често су тема наших разговора  и  активности  били  толеранција,  неговање другарства и ненасилног понашања.

У октобру смо обележили Дечју недељу кроз разговор, читање ,,Буквара дечјих права“,песму, цртање и гледање  специјалне емисије посвећене  51. међународном сусрету деце Европе ,,Радост Европе“. У новембру смо обележили Дан толеранције , а у фебруару  Међународни дан борбе против вршњачког насиља.

Обележили смо долазак јесени , зиме и Нове године, пролећа,  Мајчин дан, а нисмо заборавили ни значај  Вука Стефановића Караџића, Светог Саве и других знаменитих личности наше  домовине.

У оквиру Пилот  пројекта ,,Обогаћени  једносменски  рад“ , који похађа већина ученика реализоване су радионице на тему ,,Сналажење у природи“.

Током пројекта смо упознавали наш  крај ,  учили да се оријентишемо у природи, откривали смо трагове у снегу , упознали животињски свет  ,правили и пуштали змајеве.