Дана 17. маја у после подневним часовима окупили смо се у школској сали како бисмо обележили Дан  наше школе.

Ове године припремили смо  приредбу посвећену лику и делу наше песникиње Десанке Максимовић, пошто се ове године обележава тридесетогодишњица од њене смрти. И 125 година од рођења.  Приредбу су заједнички припремале и извеле  рецитаторска секција , хор и оркестар школе са изузетним вокалима као и драмска секција.

Такође, истим поводом организовали смо ликовни и литерарни конкурс на који су се нарочито одазвали ученици од 1. до 4. разреда. (Теме; Мој свет-Моје детињство , Мириси пролећа ) За најуспешније и највредније учеснике обезбедили смо пригодне награде

Захваљујемо се  Јелени Арсић , Велиславу Белићу и Зорану Џакули на припреми , организацији и извођењу програма. Такође се захваљујемо свим гостима, бројној публици која је својим присуством улепшала нашу приредбу !!!!