Прва недеља октобра обележена је дечијом недељом која је одржана под слоганом „У мом срцу има места за…”, у оквиру које су одељења    II /6 и III /6 организовала музичке, моторичке и  ликовне радионице.

II/6  учитељица Бранислава Радојичић
III/6 учитељица Весна Костић

Ученици одељења I/6 и IV/6 су на часовима ликовне културе цртали на тему ,,У мом срцу има места за…“ техником по жељи.

Уместо ликовне радионице ,,Ниси сам, ја сам ти пријатељ“, ученици су на часу српског језика кроз говорну вежбу описивали свог најбољег друга или другарицу. Разговарано је о дружењу и о важности пријатељства.

На часу одељенског старешине реализована је радионица из ,,Буквара дечијих права“ кроз разговор о дечијим правима и кроз глуму.