Ученици ОШ “Олга Петров” и чланови јуниорске крикет репрезентације Србије, Дуња Демић и Алекса Лазић, учествовали су 18. децембра на wебинару организованом од стране Yорксхире Црицкет Боард-а за јуниоре играче и њихове тренере из Енглеске, Србије, Чешке и Аустрије. Циљ вебинара био је да понуди различите перспективе и приступе у учењу крикета јуниора, али и да тренерима да евалуацију о њиховим приступима. Млади учесници су имали прилику да представе све изазове које имају у савладавању вештина и развијању самопоуздања у чему су активно учествовали и наши представници. Било је интересантно уочити разлике између деце из различитих земаља и зрелост, психичку стабилност и самопоуздање коју поседују наши јуниори.
Алекса и Дуња су, заједно са још 8 вршњака из своје школе, више пута представљали Србију у 2023-ој години на интернационалним такмичењима и тиме остварили изузетне резултате.