U utorak 07.09.2021. godine, učenice 8. razreda su sa nastavnikom geografije (mr Rade Gačević) i nastavnicom biologije (Ivana Stamenković) posetile izložbu likovnih radova sa konkursa „Klimatske promene u boji“ pod nazivom “Eko(P)ogled”

Izložba je bila otvorena za posetioce u Centru za kulturu „Vlada Divljan“, Ulica Mitropolita Petra broj 8 u Beogradu.

Sedmodnevna izložba je organizovana u okviru projekta Eko(P)ogled koji finansira Sekretarijat za zaštitu životne sredine Grada Beograda. Osnovni cilj ovog projekta je veće uključivanje dece i mladih, ali i šire javnosti u temu klimatskih promena, a realizuju ga udruženje Ekogeneza i udruženje Dete – zaštitnik planete.

Na izložbi je predstavljeno preko 200 radova predškolaca, školaraca i odraslih koji prikazuju kako različite generacije u Srbiji doživljavaju problem klimatskih promena.

Učenice i nastavnici su uz poštovanje epidemijskih mera obišli sve izložbene prostorije, a utiske preneli vršnjacima i kolegama.